Czym charakteryzuje się najlepszy krem do twarzy?

Istotną czynnością przed dobraniem odpowiedniego kremu do twarzy jest wcześniejsze określenie swojego rodzaju cery – czy jest ona normalna, tłusta, sucha, czy może mieszana. Każdy typ skóry różni się od siebie i wymaga nieco innej pielęgnacji. Tak więc, skóra sucha posiada większe tendencje di powstawania zmarszczek, a cera mieszana dzieli się na strefy, gdzie przeważnie policzki są wysuszone, a okolice brody, czoła i nosa nadmiernie się przetłuszczają. Tak więc, bardzo istotny w pielęgnacji twarzy jest wybór dobrej jakości kosmetyków (np. vianek krem).

Kremy do twarzy – czym się różnią?

Niektóre z kremów korygują zmarszczki, zapewniają skórze właściwą ochronę przed słońcem, silnie nawilżają skórę, bądź leczę defekty skórne, takie jak np. trądzik. Podczas wyboru kremu do twarzy, należy wcześniej określić typ posiadanej cery. W przypadku napotkania problemu, zaleca się udać do kosmetyczki po poradę. Właściwy specjalista będzie potrafił określić typ skóry na podstawie wywiadu i oceny wizualnej.

Typy skóry – podział

Typy skóry dzieli się na cztery podstawowe rodzaje cery, tj.: cera normalna, sucha, tłusta oraz mieszana. Dodatkowo mogą się one charakteryzować nadmierną wrażliwością, a na ich powierzchni mogą być widoczne rozszerzone naczynia krwionośne.

Skóra normalna cechuje się elastycznością, miękkością, a na jej powierzchni nie występują rozszerzone naczynka krwionośne ani ujścia mieszków włosowych. Pielęgnacja skóry normalnej ogranicza się do stosowania łagodnie działających preparatów o łagodnym składzie. Ponadto w mroźne dni zaleca się zastosowanie dodatkowej ochrony w postaci bogatego kremu.

Cera tłusta cechuje się błyszczącą powłoką pokrywającą całą jej powierzchnie (tj. sebum). Widoczne są rozszerzone ujścia mniszków włosowych, a cera ma tendencję do wyprysków i zaskórników. Codzienna pielęgnacja tego typu cery opiera się o stosowanie kremów o lekkiej formule, które wygładzają skórę, nawilżają ją oraz normalizują wydzielanie serum.

Cera sucha charakteryzuje się szybciej pojawiającymi zmarszczkami oraz uczuciem napięcia skóry. Pielęgnacja powinna być oparta o kremy o bogatej, kremowej konsystencji. Mogą to być kremy tłuste, posiadające w swoim składzie więcej składników lipidowych.

Cera  mieszana jest dość trudnym do pielęgnacji typem skóry. Z reguły w okresie zimowym ten typ skóry  posiada tendencję do przesuszania się i wtedy wymaga zastosowania kremów o bogatszej konsystencji, a latem zaleca się stosować lekkie kremy nawilżające.

Jaki jest najlepszy krem do twarzy?

Idealny krem to taki, który jest adekwatny do typu oraz potrzeb twojej skóry. Ponadto powinien cechować się wysoką jakością zawartych w nim składników (jak np. Vianek krem). Przed zakupem należy dowiedzieć się jakie wymagania ma posiadana cera oraz uważnie dobierać każdy z kosmetyków.