Kurzajki – problem z którym zmaga się tak wiele osób

Co na kurzajki? To pytanie zadaje sobie wiele osób każdego dnia, tym bardziej, że jest to dolegliwość występująca bardzo powszechnie. Występują one przede wszystkim na dłoniach oraz stopach, jednakże mogą pojawić się również na innych partiach ciała. Warto wiedzieć co stosować, żeby nie zmagać się z nieatrakcyjnymi brodawkami.

Co warto wiedzieć o kurzajkach?

Kurzajki wyglądają jak brodawki, różnią się jednak między sobą kolorem oraz wielkością. Są one efektem występowania w organizmie wirusa HPV, a skrót ten oznacz wirusa brodawczaka ludzkiego. Kurzajki pojawiają się głównie na stopach oraz dłoniach, a do zarażenia nimi wystarczy kontakt z osobą noszącą w swoim organizmie wirusa. Podanie dłoni czy włożenie nie swoich butów to tylko przykładowe sytuacje, kiedy choroba może się rozwinąć.

Co na kurzajki?

Aby unikać kurzajek warto wiedzieć w jaki sposób można się na nie narazić. Wirus HPV występuje przede wszystkim na basenach, saunach, siłowniach oraz szatniach. Spore ryzyko zakażenia niesie za sobą także wizyta u fryzjera bądź kosmetyczki, mowa jednak o sytuacjach, kiedy używane przez nich narzędzia nie zostają odpowiednio czyszczone oraz dezynfekowane. W przypadku, kiedy jest już za późno na zapobieganie zmianom, warto uczynić wszystko, żeby jak najszybciej się ich pozbyć. W tym miejscu warto zaznaczyć, że kurzajki charakteryzują się dużą zaraźliwością, dlatego nie ma czasu do stracenia w przypadku zauważenia zmian na skórze. W aptekach dostępnych jest bardzo wiele preparatów oraz środków używanych do zmagania się z tego typu zmianami. Nie kosztują one majątku, co sprawia, że dostępne są dosłownie na każdą kieszeń. Zmiany na skórze z reguły znikają po upływie 6 do 8 tygodni, jednakże w sytuacji, kiedy nie widać postępów, a kosmetyki używane są regularnie należy udać się do specjalisty. Preparaty wspierające osoby posiadające kurzajki zawierają kwas mlekowy oraz salicylowy, które sprawiają, że z biegiem czasu zmiana skórna zaczyna się wysuszać. W dalszej kolejności odpada ona od skóry i problem zostaje rozwiązany.

Kolejny całkiem skuteczny sposób polega na wymrażaniu kurzajek, ta czynność także odbywa się w domowych zaciszu i nie istnieje konieczność udania się do lekarza. Coraz więcej osób decyduje się na specjalne plastry, które są szybkim oraz skutecznym sposobem na usuwanie zmian skórnych. Co na kurzajki to pytanie zaprzątające głowę wielu osób, jednakże ogromna ilość rozwiązań sprawia, że z problemem można rozprawić się bardzo szybko.