Trądzik – jak można go pokonać?

Jest uciążliwym problemem nie tylko nastolatków, ale i wielu dorosłych. Trądzik to dla wielu osób przyczyna poważnych kompleksów, warto zatem poszukać skutecznych sposobów na walkę z nim. Co można zrobić?

Zacznijmy od wyjaśnienia, skąd biorą się nasze problemy z trądzikiem. W wielu przypadkach głównym problemem są tu hormony, jednak nie tylko one ponoszą winę za zmiany trądzikowe, które atakują nasza skórę. Styl życia, pielęgnacja cery oraz dieta – wszystkie te czynniki mogą w znacznym stopniu wpływać na problemy z trądzikiem. Jak je rozwiązać?

W chwili, gdy zmiany trądzikowe stają się wyjątkowo uciążliwe, pomocne może się okazać wsparcie specjalisty. Dermatolog może zalecić profesjonalną kurację, dzięki której problemy z trądzikiem mogą zostać zminimalizowane. Co można zrobić dodatkowo? Bez wątpienia w walce o zdrową i piękną skórę, wolną od trądziku, pomoże nam odpowiedni dobór kosmetyków. Warto unikać tych preparatów, w których pojawia się alkohol oraz tych, które zawierają w swym składzie sporo substancji nawilżających. Pomocne w walce z trądzikiem mogą się z kolei okazać naturalne kosmetyki, bazujące na roślinnych wyciągach. Po które z nich warto sięgać? W walce z trądzikiem doskonałe efekty przynosi szałwia – roślina znana z przeciwzapalnych właściwości oraz korzystnego wpływu na proces gojenia się ran. W walce z bakteriami i stanami zapalnymi pomoże nam również nagietek, który w pielęgnacji cery trądzikowej może odegrać ważną rolę. Rumianek, kora dębu – oto kolejne dary natury, dzięki którym pokonanie trądziku stanie się łatwiejszym zadaniem.