5 pomysłów na prezent dla faceta na 50 urodziny

50 urodziny to wyjątkowa okazja, wymagająca szczególnych przygotowań jeśli chodzi o świętowanie takiego jubileuszu. To także wyjątkowa okazja dla gości, aby wybrali dla jubilata wyjątkowy prezent, który trafi w jego gusta, będzie praktyczny lub sentymentalny.

Idealny prezent – co wybrać dla 50-letniego mężczyzny

Każde zaproszenie na imprezę urodzinową wiąże się z oczywistymi problemami jeśli chodzi o wybór idealnego podarunku dla gospodarza. Osoby żyjące w bardzo bliskich relacjach mogą oczywiście pokusić się o zadanie bezpośredniego pytania – jaki jest wymarzony prezent dla niego? O wiele większe wrażenie robią jednak prezenty, nad którymi sami się zastanawiamy i poświęcamy chociaż nieco trudu i czasu na wybranie podarunku dla jubilata. Pięćdziesiąte urodziny dla każdego są wyjątkowe – mężczyźni w szczególny sposób lubią jednak świętować tę okazję, dlatego warto wiedzieć, które prezenty uznawane są za zawsze trafione przy takiej okazji. Dla sporej grupy Panów pięćdziesiąte urodziny stanowią bardzo symboliczną granicę i dlatego zarówno impreza urodzinowa jak i prezenty podczas niej przekazywane, powinny być równie wyjątkowe jak okazja do wspólnego świętowania. Warto pamiętać o złotej zasadzie obdarowywania kogokolwiek – cena prezentu nie robi nigdy tak dobrego wrażenia, jak troska i uwaga oraz czas zainwestowane przez gościa w wybór konkretnego podarunku.

Pięć niezmiennych bestsellerów na 50. urodziny

Mężczyźni preferują oczywiście nieco inne prezenty, aniżeli kobiety, dlatego wybierając się na urodziny do pięćdziesięciolatka, warto rozważyć wybranie jednego z nieśmiertelnych bestsellerów. Kluczowe pytanie, na jakie warto sobie odpowiedzieć przed wybraniem konkretnego rozwiązania, to pytanie o zainteresowania, hobby lub pracę zawodową jubilata. Podarowanie czegoś nawiązującego bezpośrednio do głównej pasji życiowej lub czegoś, co ma sentymentalny ładunek, zawsze jest trafionym wyborem. Można jednak skorzystać z innych gotowych pomysłów na udany prezent, takich jak chociażby:

  1. Alkohol – zawsze dobry wybór na imprezę urodzinową mężczyzny, jednak przy 50-tych urodzinach warto pamiętać, aby trunek należał do wyjątkowo szlachetnych. Dobrze jest znać preferencje gospodarza jeśli chodzi o jego ulubiony alkohol, ale popularnym sposobem na uhonorowanie gospodarza jest także wybranie dla niego butelki alkoholu z tego samego rocznika, co on.
  2. Wieczne pióro lub przybory do pisania – szczególnie trafiony pomysł dla osób, które zawodowo wykonują bardzo dużo pracy piśmiennie (prawnicy, lekarze, menadżerowie, artyści itp.);
  3. Akcesoria do alkoholu jak otwieracze, karafki czy napowietrzacze, mogą być dodatkowo grawerowane lub sprzedawane w eleganckich zestawach i spersonalizowanych opakowaniach, szkatułkach, skrzynkach itp.;
  4. Szlafrok męski – najlepiej klasyczny, chyba, że właściciel jest ekscentryczny to możesz zaszaleć.
  5. Wykupiony pobyt w hotelu, SPA czy podróż zagraniczna opłacona z góry.