Cechy które w wyglądzie kobiet mężczyźni bardzo cenią

Fakty, że mężczyźni są wzrokowcami oraz, że pewne rzeczy wykonują instynktownie zostały dowiedzione naukowo. Dlatego też mężczyzna widząc kobietę podświadomie ocenia ją jako przyszłą partnerkę, czy potencjalną matkę swojego potomstwa. O jakie cechy zatem chodzi ?

Szerokie biodra i wąska talia

Nie ulega wątpliwościom, iż dla mężczyzn taka sylwetka jest bardzo atrakcyjna. Nawet jeśli w danej chwili nie myślą oni o roli ojca, to podświadomie podobają im się wydatne biodra, które sygnalizują, iż kobieta jest płodna.

Kształtne piersi

Jak się okazuje stwierdzenie, że mężczyźni lubią duże biusty nie jest do końca prawdziwe. Dla nich ważniejsze jest to, aby miał on ładny kształt, a także aby był jędrny. Te cechy świadczą bowiem o młodości partnerki.

Włosy

Mężczyźni uwielbiają jeśli są one długie, gęste i zadbane. Po raz kolejny jest to przejaw natury, gdyż takie włosy mają kobiety młode, zdrowe i płodne.

Błyszczące oczy

Kolejny czynnik, który świadczy o tym, że ich posiadaczka jest zdrowa i młoda. Nawilżone i jasne oczy są bowiem oznaką młodości. Suche i matowe kojarzą się ze starszym wiekiem.

Usta

Pełne i wydatne wargi są symbolem kobiecości. Bardzo podobają się one mężczyznom. Muszą być one jednak wypielęgnowane i odpowiednio nawilżone. Są one niezwykle kuszące i pociągające.

Jak się okazuje większość atrakcyjnych cech u płci przeciwnej zdaniem mężczyzn jest wybierana podświadomie. Tak naprawdę wszystko wskazuje, iż szukają oni zdrowej partnerki, która jest w stanie urodzić im zdrowe dziecko.