Prawdziwy ogień napędzany biopaliwem. Czym są biokominki?

Kominek bio to doskonała alternatywa dla klasycznej wersji. Wygodne rozwiązanie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Dzięki odpowiedniej budowie można go szybko i sprawnie zamontować, nie wymaga także dodatkowych nakładów pracy w trakcie użytkowania.

Co warto wiedzieć na temat biokominków?

Kominek bio jest przede wszystkim bardzo łatwy do zabudowy, żywy ogień doskonale prezentuje się w każdym stylu bez względu na to, czy salon albo sypialnia mają nowoczesny, czy rustykalny charakter albo dominuje tam nieco spontaniczny klimat. To dodatek, który ułatwia relaks i odprężenie, a nieskomplikowana konstrukcja i brak konieczności podłączenia go do komina sprawia, że cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców bloków i apartamentów.

Kominek na paliwo w formie płynnej albo żelowej nie wydziela specyficznego zapachu, a emisja dwutlenku węgla oraz pary jest niewielka, czyli po zgaszeniu płomienia wystarczy jedynie nieco wywietrzyć pokój i w dowolnym momencie po raz kolejny cieszyć się blaskiem płynącym z kontrolowanego ogniska.

Jak wygląda i działa kominek bio?

Obudowa kominka powstaje przy pomocy stali nierdzewnej, na której nałożona zostaje specjalna warstwa wykazująca trwałość na wysokie temperatury. Kolejny element to szyba wykonana ze szkła hartowanego, płyty MDF, przydaje się także beton i ceramika. Wszystkie wymienione elementy tworzą sprawną i wytrzymałą konstrukcję.

Każdy kominek bio zostaje wyposażony w palnik na etanol. Kiedy zbiornik jest pełen, jedyne co trzeba robić to podłożyć ogień, a następnie cieszyć się jego atrakcyjnym blaskiem. Z kolei w celu zgaszenia płomienia, należy odciąć dopływ tlenu. To nieskomplikowane zadanie zostaje wykonane przy pomocy rączki dołączonej do zestawu (służy ona zarówno do regulacji, jak i gaszenia ognia).

Biokominki prezentują się bardzo atrakcyjnie, mają doskonałą jakość płomienia, a do tego sam zakup, jak i montaż nie wymaga dużych nakładów finansowych. Brak rur spalinowych oraz komina na pewno ułatwiają pracę. Dochodzi do tego mobilność, czyli kominek może znaleźć się w każdym pomieszczeniu, wybierasz także odpowiednie miejsce, które pozwoli Ci cieszyć się przyjemnym ciepłem i stworzyć niezwykłą atmosferę bez względu na porę roku czy okazję.