Rowery w mieście

Wiosenny przegląd rowerowy zaczynamy coraz częściej myśleć aby wreszcie wstać z fotela usiąść na rowerze i zacząć sezon. Ale czy nasz pojazd jest do tego gotowy chyba raczej nie po całej zimie niestety pewne elementy uległy korozji, i musimy niestety przygotować pełni nasz rower.

Od czego zacząć? W pewnym sensie zalecałbym nawet jaki przegląd ewentualnie serwis wykonywał profesjonalny serwis rowerowy bo nie zawsze jesteśmy w stanie sami dokonać poważniejszych napraw. Rowery miejskie na ogół są proste w serwisowaniu ewentualnie w drobnych naprawa te pojazdy nie nie posiadają zbyt skomplikowanych elementów typu przerzutka czy ewentualnie hamulce tarczowe. Ale wielokrotnie rozmawiałem się jak to jest że rowery dla pań są kupowane przez mężczyzn i na tym się skończy cały proces facet nawet nie wie ile powinno być ciśnienia w oponie wszystko jest tak zwane na oko. I właśnie tym faktem sklepy rowerowe zarabiają na sprzedaży opon i dętek to właśnie za niskie ciśnienie powoduje zbyt szybkie zużywanie się opony Co powoduje w niektórych przypadkach nawet uszkodzenia obręczy koła.

Wielokrotnie spotkałem się z powiedzeniem że rowery dla kobiet to prostota A właśnie że to nie jest prawda jest wiele marek które specjalizują się wyszukanych i zmysłowych rowerach tak żeby przyciągnąć wzrok naszych pań Augustów licz budżet finansowy w naszym portfelu. Możemy sobie tutaj przytoczyć kilka firm które na rynku naszym krajowym jest numerem 1 i numerem 2 Ale w rzeczywistości chodzi o fakt że rowery miejskie mają niektórych przypadkach więcej technologii niż rowery turystyczne. Dlaczego powstaje taka ewolucja roweru a między innymi przez to że oczekiwania naszych klientów wzrasta z roku na rok nie tylko chodzi o kolorystykę danego produktu ale też płynność poruszania się kół przerzutek suportu co ma duży wpływ na jakość jazdy. Rowery dobrej klasy do stylu Miejskiego zaczynają się powyżej 1800 zł w takim rowerze dostajemy między innymi już na pewno przerzutkę siedmiobiegowa w piaście