Sport, a otyłość

Zacznijmy od tego co to jest otyłość, to nic innego jak nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie. Zapytasz czy jest sposób żeby nie być „Grubym” oczywiście, że jest. Od niczego wielkiego nie trzeba zaczynać na początek wystarczy pół godzinny spacer z kimś bliskim lub nawet psem. Nie masz zwierząt? To zabierz kolegę z pracy bądź koleżankę i idźcie po prostu się przejść. Nic wielkiego, a potrafi pomóc. Następnym krokiem będzie dieta dlatego polecam się udać do dietetyka, żeby pomógł nam ustalić dietę bądź samemu zacząć liczyć kalorię.

Dalej idąc myślą sportu, zacznij choćby podnosić ciężary na siłowni jeżeli jesteś mężczyzną, a posłuży Ci to do wyrobienia sylwetki. A jeżeli jesteś kobietą to bierznia powinna być w sam raz, nie dyskryminując kobiet oczywiście panie też mogą podności ciężary. Więc zalecam chodzenie na siłownię z wyżej wymienioną osobą (czyt. Koleżanką bądź kolegą). I po miesiącu regularnych ćwiczeń na pewno będą efekty, które Cię zadowolą. Nie zdziw się jeżeli po paru tygodniach stracisz 3-5 kilogramów to będzię zapewne woda, którą wycipołeś z organizmu. Jeśli dobrze zdecydujesz odżywać się zdrowo oraz będziesz uprawiać sport regularnie, a choćby będziesz regularnie chodzić lub biegać to zobaczysz wyjdzie Ci to na zdrowie. Zalecam też pobranie aplikacji na telefon ze sklepu Play tzw. Krokomierz. Ta aplikacja jak sama nazwa mówi liczy twoje kroki, dzienny limit to 10000. A to jakieś +/- 6-7 kilometrów. Naprawdę warto ćwiczyć.

Na tym zakończę mój artykuł jeśli naprawdę dla Ciebie ważne jest twoje zdrowie to po co je psuć jakimiś Fastfoodami? Chyba lepiej zacząć dietę i ćwiczyć regularnie. Powodzenia!