Studia dzienne, a praca

,,Dla chcącego nic trudnego” – już to gdzieś słyszałeś? No tak, pewnie nie jeden raz. Trudno byłoby zaprzeczyć mądrości, która płynie z tych słów. W końcu dając z siebie wszystko, trudno byłoby nie dobrnąć – końcem końców – do pożądanego sukcesu. Podobnie jest z godzeniem ze sobą obowiązków, nawet tych, które pozornie mogą wydawać się nie do pogodzenia. Doskonały przykład stanowi studiowanie dzienne, przy jednoczesnej potrzebie zarabiania. Naprawdę da się to zrobić.

Chyba każdy z nas posiada komputer, prawda? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć pracę zdalną. Bo to właśnie taka forma jest dziś tą najczęściej wybieraną przez osoby, które chcą sobie dorobić do pensji. Ale nie tylko przez nie – bowiem powstaje coraz więcej wolnych zawodów, bez umów czy etatów. Osoby, wybierające tę drogę, nazywane są freelancerami (czyli wolnymi strzelcami). Możliwości pracy przez internet jest cała masa. Wystarcz mieć ponadprzeciętną wiedzę bądź umiejętności w chociaż jednej dziedzinie, by nie mieć problemów ze znalezieniem czegoś dla siebie. Może to być programowanie, tworzenie filmów, grafiki, pisanie tekstów na zamówienie (jako tzn. copywriterzy) czy prowadzenie własnego bloga, sklepu internetowego…

Dla studenta możliwość pracy zdalnej jest jak spełnienie marzeń, ponieważ łączy się z jedną, bardzo ważną rzeczą – luźnym grafikiem. Oznacza to, że godziny pracy możemy dostosować do zajęć na uczelni. Po prostu pracujemy kiedy i gdzie chcemy – w końcu komputer można wziąć ze sobą w każde miejsce. Internet oferuje nam takie bogactwo ofert, że aż żal byłoby z tej możliwości nie skorzystać. Nasze portfele na pewno nie będą protestować.