Jak dbać o wrażliwą cerę?

Skóra twarzy może przysparzać wielu problemów oraz zmartwień. Przede wszystkim, kiedy jest ona zbyt sucha oraz występują na niej podrażnienia i zaskórniki. W takiej sytuacji ciężko jest znaleźć odpowiednie kosmetyki, które nie pogorszą aktualnego stanu rzeczy, a jedynie pomogą zwalczyć problem i lśnić pełnią blasku.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja?

Kiedy jesteśmy właścicielkami problematycznej cery najważniejsza jest właściwa higiena oraz pielęgnacja. Cetaphil PS to jeden z produktów, który warto wziąć pod uwagę, jednakże o tym nieco później. O poranku należy dokładnie umyć buzię przy pomocy żelu do twarzy. Musi być on przeznaczony dla problematycznej cery, gdyż inne potrzeby wykazuje skóra tłusta, a całkiem innych składników potrzebuje cera sucha czy mieszana. Po dokładnym umyciu twarzy oraz wysuszeniu należy nałożyć krem na dzień. Krem, który używamy o poranku zawiera inne składniki oraz działa inaczej, kiedy przyrównać go do kosmetyku nakładanego przed udaniem się na spoczynek. Gdy nie istnieje konieczność udania się do pracy warto zrezygnować z makijażu oraz pozwolić cerze oddychać. W innej sytuacji zdecydowanie poleca się sięganie po kremy BB, a nie ciężkie podkłady, które zamykają pory oraz pogarszają aktualny stan skóry. Po przyjściu do domu należy koniecznie udać się do łazienki oraz dokładnie oczyścić skórę twarzy. Płyn micelarny, waciki kosmetyczne oraz tonik to podstawa dokładnego oczyszczania twarzy. Po pozbyciu się całego makijażu należy zastosować dobrej jakości krem. Cetaphil PS to idealna propozycja, która pasuje zarówno dla cery suche, jak i podrażnionej. Produkt nie zawiera środków zapachowych, które mogą negatywnie wpływać na jej kondycję, właśnie dlatego jest on skuteczny oraz pożądany wśród kobiet bez względu na wiek. Słynie on przede wszystkim z tego, że chroni skórę twarzy, zmiękcza oraz wygładza naskórek, a także doskonale regeneruje skórę twarzy. Nawilżanie to kolejna mocna strona kremu, dlatego mimo, iż dobrze jest stosować kosmetyki przeznaczone na dzień oraz na noc, omawiany model nie ma sobie równych i może być używany o każdej porze dnia i nocy.

W trakcie codziennej pielęgnacji nie można zapominać także o wykonywaniu peelingu. Jego rolą jest głębokie oczyszczenie skóry, co sprawia, że nakładane kremy, chociażby Cetaphil PS doskonale się wchłaniają oraz wnikają w najgłębszą warstwę skóry, dzięki czemu efekty widoczne są bardzo szybko oraz robią doskonałe wrażenie.