Top5 sprawdzonych prezentów na parapetówkę

Z chwilą otrzymania zaproszenia na parapetówkę każdy z gości staje przed oczywistym dylematem – co kupić dla właścicieli takiego mieszkania. Poza naturalnym wyborem, jakim są alkohole, warto w takiej sytuacji pomyśleć o dodatkowym prezencie, który będzie szczególnie przydatny w nowym, często niewyposażonym jeszcze lokalu. Hitami od zawsze jest wyposażenie wnętrz i dekoracje oraz akcesoria – np. kuchenne lub łazienkowe jak komplet ręczników czy zastawa stołowa.

Pięć pewnych wyborów na każdą parapetówkę

W przypadku takiej imprezy jak parapetówka nie ma obowiązku szczególnego uwzględniania bliskości pokrewieństwa odwiedzanych osób – ważniejsza niż relacja z gospodarzami jest możliwość podarowania im prezentu praktycznego. Nawet jeśli mieszkanie jest już całkowicie urządzone i zaprojektowane w najdrobniejszych detalach, właścicielom zawsze przydają się podstawowe sprzęty lub tekstylia. Dlatego od zawsze sprawdzają się podstawowe i niezawodne pomysły na prezenty z okazji parapetówki:

  1. zastawa stołowa – z uwagi na wysoki koszt takiego zakupu, warto upewnić się wśród pozostałych gości, czy ktoś nie zamierza wybrać podobnego podarunku;
  2. komplet ręczników – zawsze można pomyśleć o jakimś spersonalizowanym dodatku jak wyszycie inicjałów gospodarzy;
  3. zestaw szklanek/kieliszków lub karafka do jakościowego alkoholu;
  4. kwiaty doniczkowe;
  5. karta podarunkowa (gift-card) z przedpłaconą kwotą do dowolnego wydatkowania przez obdarowanych w konkretnej sieci sklepów.

Cena udanych prezentów na parapetówkę

Cena produktów, które mogą spełnić wszystkie oczekiwania i sprawdzą się idealnie jako prezent na parapetówkę we wszystkich warunkach, jest bardzo zróżnicowana. Zakup ładnego kwiata jak storczyk czy podarowanie komuś karty podarunkowej nie musi przekroczyć 100 złotych, a nawet 50 zł. Jeśli ktoś zamierza podarować coś praktycznego do codziennego użytkowania jak komplet ręczników – nie warto oszczędzać, gdyż niska jakość takiego produktu całkowicie przekreśla jego trwałość czy przydatność. Ręczniki powinny być zarówno duże jak i chłonne, aby sprawdzać się w warunkach wysokiej wilgotności. Decydując się na komplet można wejść w posiadanie ręczników o szerokim przekroju rozmiarów, a przy okazji otrzymuje się elegancko zapakowany i atrakcyjnie wyglądający podarunek sam w sobie. Przy sięgnięciu po bardzo jakościowe lub wzorzyście dekorowane ręczniki, można mieć stuprocentową pewność, że gospodarz parapetówki uzna prezent na bardzo kosztowny i elegancki.