Data / Czas
 
Szukaj Blog Mężczyzny
Witaj
Login:

Haslo:


Zapamietaj mnie

[ ]
[ ]
Czat
Musisz być zalogowany, aby wystawiać komentarze na tej stronie. Proszę się zalgować lub jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj siękoralowe
17 sty : 22:10
Tu kliknij


koralowe
17 sty : 16:49
Tu kliknij


koralowe
17 sty : 16:19
teraz polonez dla Fredry

w mieście, które "nie chciało" mojej córki


koralowe
17 sty : 16:18
etap rapu i PROSTO. w moim domu "przechodził" dwa lata temu


Ladyinred
10 sty : 15:22
Tu kliknijkoralowe
06 sty : 11:04
Tu kliknij


koralowe
04 sty : 12:21
Tu kliknij


koralowe
04 sty : 11:54
dla...
Tu kliknij


koralowe
04 sty : 11:21
Tu kliknij


koralowe
04 sty : 11:13
Tu kliknij


Menu główne
· Forum
» Linki
Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
W tym miesiącu nie ma żadnych wydarzeń.

PonWtoŚroCzwPiąSobNie1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ankieta

Od kiedy czytam Cię Glosator


Od roku lub krócej

Od 2 lat

Od 3 lat

Od 4 lat

Od pięciu

Może od więcej....

Kupię to jak wydrukujesz

Nie drukuj, nie kupię

Ostatnie komentarze
[News] Obiecanki cacacanki, czyli o honorze i dumie...
Autor: bastet dnia 26 sty : 22:15
...uwielbiam jak Glosator wywala kawę na ławę i ni [więcej ...]

[News] Obiecanki cacacanki, czyli o honorze i dumie...
Autor: bastet dnia 26 sty : 21:32
Uwielbiam to ...A ja Glosatora posłuchałam i właś [więcej ...]

[News] Życzenia od Glosatora
Autor: Glosator dnia 27 gru : 10:14
Dziekuje za życzenia i w wolnej chwili zabiorę sie [więcej ...]

[News] Życzenia od Glosatora
Autor: fontanna dnia 26 gru : 19:54
No i zrobiło się bieluśko w ten drugi dzień święto [więcej ...]

[News] Życzenia od Glosatora
Autor: la Donna dnia 25 gru : 14:52
Go, ja tak lubię śnieg i szkoda, że go nie ma. Ale [więcej ...]

[News] Życzenia od Glosatora
Autor: go dnia 23 gru : 18:49
Miałam cichą nadzieję ,że spadnie śnieg . A tu ... [więcej ...]

[News] Życzenia od Glosatora
Autor: koralowe dnia 23 gru : 18:43
Pogodnych Świąt w przyjemnej atmosferze

[News] Życzenia od Glosatora
Autor: Ladyinred dnia 23 gru : 17:57
Jeny jaka piekna grafika.. i pada snieg No na cu [więcej ...]

[News] Gdy się Wami manipuluje
Autor: koralowe dnia 21 gru : 8:04
dotarłam do książki "Wywieranie wpływu na ludzi" R [więcej ...]

[News] O tym, co nas może czekać, czyli pożegnanie Starego i przywitanie Nowego Roku...
Autor: go dnia 18 gru : 13:49
Tak mi jakoś się zackniło spojrzeć wstecz ,więc so [więcej ...]

Pogoda
Ostatnio napisano na Forum


Tematów: 691 | Posty: 14513 | Odsłon: 1653212
Gdy się Wami manipuluje
zanchez, poniedziałek 27 październik 2014 - 10:38:51 - CET // Komentarze: 12

Mała przerwa w pisaniu mojej powieści. Tak dla zaostrzenia apetytu dla jednych a dla innych pozostawienie pewnej refleksji do przemyśleń. Tak na świeżo podczas pisania człowiek mógł się zastanowić nad pewnymi faktami, a rozglądanie się za mieszkaniem, które zamierzam znaleźć i wreszcie zapuścić korzenie – sprzyja refleksjom.


[ Czytaj resztę... ]


Miłość to nie je bajka ale bitwa… Moja Walentynka…
Glosator, wtorek 12 luty 2013 - 11:29:57 - CET // Komentarze: 27

Nancy w jednym z wątków zadała pytanie: „czy mieliście kiedyś w życiu tak, że kochaliście prawdziwie i na zbój, ale nie wyszło i świat podzielił się na przed i po?”

Czy było tak w życiu, że kochałem na zabój ale nie wyszło?


No było tak – każdy myślę, przechodzi taką miłość, że się zakochuje a potem odkrywa, że to nie było to, że np. kochaliśmy, ale tylko my, albo kochaliśmy za mocno, albo kochaliśmy nie tę właściwą osobę ale jakąś niewłaściwą, albo… Zwykle jest to ta miłość niedojrzała, to zafascynowanie, które trwa dłużej, to zachłyśnięcie się miłością, która jest wyidealizowana. Widzisz Nancy, ja lubię tę prozę życia. I myślę, że ta Miłość przychodzi z dojrzałością. Kiedy ja patrzę wstecz – to widzę, że to dojrzewanie do dojrzałego życia trochę trwa i pewne rzeczy trzeba musieć doświadczyć. W tej takiej szczenięcej Miłości, która ogarnia wszystko by potem odkryć, że za nią zwykle chowa się ból i cierpienie, gdy opadają różowe okulary, gdy odkrywamy, że to zauroczenie jeśli jest podtrzymywane przez nasze pragnienia, leki, obawy tak naprawdę jest piękna fasada, za którą kryją się ludzkie wady, małość i często egoizm... no i jest ból, łzy czy cierpienie.

[ Czytaj resztę... ]


Baby są proste, czyli… 100% patent jak poderwać babeczkę
Glosator, wtorek 08 styczeń 2013 - 10:10:17 - CET // Komentarze: 32

Tak chłopcy, baby są proste jak drut. Wystarczy, że jak się zakocha, możesz robić co chce. Będzie żebrać, będzie kwilić, ale nie odejdzie, bo kocha. Dobra. Generalnie wiecie jaki jest problem. Mamy upatrzoną niunię, wpadła nam w oko i teraz trzeba ją złapać. Podryw, to w sumie polowanie – a my jesteśmy urodzonymi myśliwymi.  Jak każdy myśliwy, idziemy w miasto i polujemy. Oczywiście jak każdy myśliwy, musimy się zamaskować najpierw, by nam się jakaś łania zbyt łatwo nie dała spłoszyć. Więc obowiązkowo myjemy ciuszki, zakładamy świeżą koszulkę, patrzymy jakie „tryndy” są na rynku, gajerek jest jak najbardziej na miejscu. Potem musimy mieć odrobinę „hajsu”, bo nic tak kobiecie się nie podoba, jak parę groszy w portfelu. Niestety dobry myśliwy musi jeszcze przed wyjściem na polowanie stworzyć sobie alibi i zrobić zbolałą minę. Alibi, czyli historia, legenda. Wiesz, niezależnie od tego, czy wyrywamy na jedną noc, czy na dłuższą znajomość, musimy mieć wiarygodna historię. Masz żonę? No to chłopie właśnie jesteście w kryzysie i się rozwodzicie. Nieważne, że swojej starej nie opuścisz, nie ważne, że stara Cię kocha. Kocha Cię? To jest ślepa i głucha. Zresztą zrozumiesz to dalej, jak Ci opowiem.

[ Czytaj resztę... ]


„Objawienie” według Glosatora
Glosator, środa 31 październik 2012 - 14:44:26 - CET // Komentarze: 11

Możesz ciężko zachorować, możesz na chwilę nie spojrzeć we właściwą stronę, możesz zamyślić się na chwilę jadąc z prędkością 120 km/h. Możesz być ofiarą błędu inżynierskiego, szaleńca, bojownika o wolność i demokracje, albo wyznawcy religii, który uznaje, że zabijając Cię uczyni najlepszą rzecz na świecie, która ma dać Twojemu mordercy  raj i wspaniałe życie w zaświatach. Dopiero jak umrze, przekona jak bardzo się mylił. Oto  umierasz. Wiesz, że umierasz. Cokolwiek będzie przyczyną Twojej śmierci, choroba czy dramatyczne i niezapowiedziane śmiertelne zdarzenie, będziesz wiedział, że umierasz. Tylko nieliczni mają dar, który pozwala im nawet nie dostrzec, że cienka nić ich żywota została po prostu na zawsze przerwana. I pierwsze odczucie jakie do Ciebie dotrze to brak bólu. Wszelkiego bólu. Umierając nic nie czujesz, z tego co jest zmorą każdego żywego człowieka. Zakończenie życia nie boli. Boli co innego. Myśl, jak wiele rzeczy jeszcze nie załatwiłeś, jak wielu osobom jeszcze czegoś nie powiedziałeś, zaczynasz czuć troskę o tych, których kochasz, którzy pozostaną bez Ciebie. Jak sobie dadzą radę?! Co z nimi będzie?


[ Czytaj resztę... ]


Jak sobie poradzić na portalach randkowych - gdy szukasz partnera
Glosator, wtorek 07 sierpień 2012 - 11:41:34 - CEST // Komentarze: 139

Przenosząc ten wątek z Forum tutaj liczę ja to, że każdy kto chce szukac partnera w sieci, jak Nancy, dostanie tutaj garść porad, które mu to ułatwią. Zdaję sobie sprawę, że już sporo pisąłem o tym w moich tekstach "Neostradą po @pustyni" czy o "Mirażach sieci". Ale jeszcze nie zebrałem takich podstawowych rzeczy, w jeden spójny poradnik jak sobie radzić w sieci, szukając partnera a unikając wariatów. Zacznę więc tutaj a czytających proszę, by w komentarzach pozostawili swoje doświadczenia, przemyślenia oraz pytania, na które wszyscy razem coś od siebie dołożymy. Może w ten sposób powstanie takie jedno kompendium wiedzy na temat "Randki w sieci" Zacznę od podstaw – najważniejszą rzeczą jest przed wejściem na randkowy portal zastanowić się najpierw, kogo na tym portalu szukasz. Dalej będę pisał, doradzał zakładając jedną wersję, że jesteśmy samotni i szukamy drugiej połówki. Nim wejdziesz na taki wybrany portal, najpierw parę żelaznych zasad:1.       Masa ludzi na tych portalach, to osoby chore, mające problemy z własną osobowością, albo skrzywdzone, mające w sobie czasami nieuświadomioną chęć dokopania płci przeciwnej w imię krzywd im wyrządzonych albo mają oni problem, który spowodował, iż albo ich związki się z tego powodu rozpadły, albo nigdy poważniejszego związku takie osobniki zawiązać nie zdołały. Trzeba też pamiętać, że wiele osób szuka tam tylko niezobowiązującego seksu, wykorzystują, manipulują innymi w tylko sobie wiadomym celu. Są też tacy, którzy tam są i tam będą zawsze, bo wpadli w nałóg i leczą swoje kompleksy, w szczególności, gdy uważają się za osoby nieatrakcyjne szukające powodów pozwalających im sięuatrakcyjnić, albo uwazające się za atrakcyjne i potrzebujące potwierdzenia tego. Jest tam cała masa narcyzów, arogantów uważających się za boską część Świata. Ale jest tam też spora grupa ludzi, którzy faktycznie od dawna z jakichś powodów nie mogą spotkać kogoś w swoim realnym świecie i tam przychodzą by spotkać kogoś mającego jak oni problem. Jest to miejsce, gdzie istnieje pewne niewielkie prawdopodobieństwo, aby spotkały się dwie osoby, które mają szansę w realnym swiecie się poznać i stworzyć związek. Rekomendacją do tego, co będe dalej pisał, że mnie oraz Żonie się to udało. Oczywiście, innym może sie nie udać, bo różni sa ludzie, ale na pewno warto spróbować, jesli w inny sposób to się nie udaje.

[ Czytaj resztę... ]


Obiecanki cacacanki, czyli o honorze i dumie...
Glosator, piątek 27 grudzień 2013 - 16:43:14 - CET // Komentarze: 35

Stęskniliście się? No to posłuchajcie. To, że tu nie piszę, nie oznacza, że ludzie do mnie listów nie ślą, pytań nie zadają, nie trafiają tu na moją stronę ze swoimi pytaniami. Moje milczenie na tej stronie nic nie znaczy na mojej stronie toczy się wieczny dramat tych, którzy tu trafiają i niecierpliwi, zamiast poczytać Archiwum, zamiast wykorzystać przeglądarkę zamieszczoną na stronie piszą na email i zadają swoje pytania. Tak, od dawna nie pisałem, bo byłem przekonany, że ja tu już o wszystkim napisałem, że prawie każda osoba trafiając na tę stronę, gdy zada pytanie, znajdzie odpowiedź. No myliłem się, ale wy sami nie pomagaliście – nie zadawaliście pytań. Czasami jadąc samochodem, trafiam w takie miejsca, które zmuszają człowieka do zastanowienia się i refleksji. Jadąc do Wrocławia mijam miejscowość Jeziorsko, za którą znajduje się potężne rozlewisko o tej samej nazwie. Przy niskim poziomie wody, odsłania się dno, z tkwiącymi w nim wcześniej zatopionymi, pniami drzew. Po horyzont widać ich setki. Lubię się zatrzymać, zejść na brzeg i tak patrząc zamyślić się nad własną egzystencją. Takie chwile myślącemu mężczyźnie pozwalają na autorefleksję. Kiedyś w takim momencie zadzwoniła do mnie Przyjaciółka, która po raz kolejny odkryła, że zainwestowała uczucia w przystojnego dupka. I napisała do mnie smsa: napisz proszę o facetach, którzy coś obiecują i nie dotrzymują słowa, o facetach, którzy boją się byłych żon, z którymi mają dzieci. W sumie pomyślałem czytając wtedy tego smsa, że to, co ja piszę od wielu lat tutaj musiałbym opisać w jednym tekście, to musiałbym się znowu powtarzać i tworzyć swoistą kompilację  „the Best of” własnych tekstów. Ale...   Dobra zamiast ględzić, napiszę o słowie faceta, o obietnicach, o deklaracjach i o ich dotrzymywaniu. Tym bardziej, że chcę nagrodzić cierpliwość tych, którym obiecałem, że jeszcze napiszę. Czas dotrzymać słowa.  

Honor – tak sobie pomyślałem, że zacznę od tego słowa. Honor – słowo, o którym wiele osób słyszało, ale nie wie, co oznacza. Haftowane na sztandarach, pełno go w sejmowych kuluarach, w politycznych frazesach, wyświechtane, sponiewierane w rynsztoku ust wielu, które memlą te słowo, nie mając zielonego pojęcia, czym honor jest.[ Czytaj resztę... ]


Chłopy są proste, czyli… patent jak obwinąć sobie faceta wokół palca
Glosator, środa 09 styczeń 2013 - 16:45:18 - CET // Komentarze: 88

Chłopy są proste dziewczyny, jak pantofelek. Taki prosty organizm, w którym mózg powiązany jest z jajami trochę bardziej zaawansowanym splotem nerwowym. Do mózgu podczepione są oczy, uszy, zmysł smaku, i to wszystko co tymi drogami do jego łba wpływa, powoduje, że spływa do jaj. Jaja zaś wysyłają proste zerojedynkowe sygnały, które uaktywniają odpowiednie części ciała, zmuszając samca do określonego działania. A jak każdy prosty organizm, im bardziej toto jest niedojrzałe, tym prościej je programować.


To, co napisałem kobietki, teraz musicie wryć na pałę, bo ja się kurna powtarzać nie będę.
 Wielu facetom wydaje się, że to oni polują na swoją niunię, że są takie cwane, przemyślne i że Was znają, jak pies swoją budę. A tu guzik. To wy polujecie, czasami zachowujecie się jak mimozy, chyba, że jedna z drugą jest taka głupia, żeby na te ich końskie zaloty czy tylko dla nich skomplikowane strategie się nabrać. Niestety pozwalać trzeba takim na te ich gry, bo inaczej się obrażą. 

[ Czytaj resztę... ]


Szczerość.... Czyli o mówieniu prawdy
Glosator, niedziela 30 grudzień 2012 - 13:19:40 - CET // Komentarze: 15

Prosiłem o temat do napisania, bo faktycznie cierpię na brak Weny. Miałem pisać o tym jak mężczyzna patrzy na kobietę w bieliźnie, ale temat bielizny poczeka.   Szczerość, niektórzy ludzie chlubią się, iż są szczerzy zawsze. A jednak zastanawiacie się, czy być szczerym i na ile być szczerym. Mówienie prawdy drugiej osobie, to takie potoczne znaczenie szczerości. Wikipedia podaje nawet definicję szczerości, jako wyrażanie tego, co się myśli (czuje) w sposób zgodny z rzeczywistością, oraz postępowanie zgodnie z tym, co się wyraża. Sam źródłosłów wskazuje na coś krystalicznego, błyszczącego, czyli na jasne i klarowne postępowanie. I w sumie pisząc już wiem, że w tym miejscu wchodzimy na bardzo grząski grunt. Bo czy to, co myślimy, czujemy jest na pewno zgodne z rzeczywistością? Co my widzimy tak naprawdę a czy to, co widzimy to rzeczywistość czy tylko nasza jej wizja, odbiór? I na ile to, co widzimy jest zgodne ze stanem faktycznym?

 [ Czytaj resztę... ]


Czemu wybieram źle, czyli o mordowaniu przeczucia...
Glosator, wtorek 28 sierpień 2012 - 23:03:00 - CEST // Komentarze: 31

Czemu wybieram źle, czemu ciągle trafiam na łajdaka, co takiego się dzieje, że inni mogą kogoś znaleźć a jak ciągle napataczam się na kogoś nie odpowiedniego? – Takimi pytaniami osoby samotne zasypują nie tylko mnie, ale pewnie każdy z Was coś takiego usłyszał nie raz.

 

Widzę już wątek na Forum, który o tym traktuje, dostałem dzisiaj list z tym samym pytaniem, więc wiem, że to pytanie nurtuje wielu. Osoby dokonujące złych wyborów popełniają pierwszy, podstawowy błąd: winią swoją atrakcyjność lub jej brak za to, iż nikt ich nie wybrał albo jak mówią, mają pecha, bo ciągle trafiają nie na te osoby, co potrzeba. Paradoksalnie im dłużej się zastanawiacie nad tymi kryteriami wyboru człowieka na kandydata na partnera, tym trudniej Wam tego dobrego wyboru po prostu dokonać. Im ideał bardziej złożony, tym szansa na jego spotkanie maleje. A przecież „ideałów nie ma!”. Tak naprawdę nasze wybory kandydata na partnera są zupełnie nieświadome. To nasza nieświadoma część mózgu podejmująca błyskawiczne decyzje, zwana nieświadomością adaptacyjną – odpowiada za nasze najlepsze wybory. Obecnie psychologowie zgłębiają jej tajemnice, a ja chciałbym Wam o niej krótko opowiedzieć, jak ten istotny mechanizm ma wpływ na Wasze wybory.

 

Każda z Was, każdy z Was jest w stanie opisać, po czasami miesiącach i latach doświadczeń, jaki jest Wasz ideał mężczyzny czy kobiety. Jeśli chcecie dokonać dobrego wyboru, o tym ideale proszę od razu zapomnieć, ale na pewno nie przywiązywać do niego wielkiej wagi. Ciągle zastanawiając się, marząc sami produkujecie wyobrażenie kogoś, a im dłużej to robicie, tym bardziej utrudniacie wybór obarczając go każdego dnia kolejnymi punktami procentowymi prawdopodobieństwa gorszego wyboru.

[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  [1] 2 3 ... 23 24 25
Kategorie aktualności
Użycie pamięci: 4,552kB