Ostatnio napisano na Forum

  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak jednego jądra. Jak przełamać wstyd/strach? (Masz problem - zapytaj) Bart91 176 4 Bart91
pią mar 27 2015, 11:44 
witam- w imieniu swoim i wszystkich samotnych matek.. (Masz problem - zapytaj) mala 150 4 mala
pią mar 13 2015, 02:16 
tragedii nie ma, ale jest mobbing ... (o Życiu) WHISKEY 182 2 Glosator
śro mar 11 2015, 11:17 
Śmieszy mnie to ...ale czy słusznie ? (o Nas) go 145 5 Ladyinred
sob mar 07 2015, 11:40 
temat zamkniety (Masz problem - zapytaj) danielle 150 6 Ladyinred
czw mar 05 2015, 20:04 
Jak żyć po rozstaniu...??? (Masz problem - zapytaj) Izunia 680 14 ruda1313
pią lut 20 2015, 10:32 
Tematów: 696 | Posty: 14547 | Odsłon: 1686680

piątek 06 marzec 2015

Jak znaleźć w sobie siłę….? – czyli jak nie dać sobie naskoczyć!

 piątek 06 marzec 2015 - 12:22:00 - CET | Glosator

Przemożnym motywem wielu pytań kierowanych do mnie oraz rozmów jest pytanie o to, jak znaleźć siłę, która pozwala przeciwstawić się przeciwnościom, poradzić sobie z bezczelnym chamem, nie dać się zranić słowami wypowiadanymi w gniewie?

Ostatnio mam nawał listów (i to niestety ogranicza mnie mocno w pisaniu, bo mając mniej czasu, odpowiadam w miarę możliwości a to uszczupla moją aktywność), w których powtarza się ten sam motyw. Piszą do mnie najczęściej młode, atrakcyjne kobiety, które są ranione przez byle palantów. Ciągle pytają o to samo – co mam robić? Czemu to robią? Jak mam zareagować? A ja ciągle powtarzam – to samo – nie daj się sprowokować, bądź ponad tym, śmiej się w oczy i spławiaj durnia z uśmiechem… A one co robią?  Cierpią – można to tak ogólnie napisać. Wczoraj napisała do mnie pewna 19-latka, która traktuje mnie trochę jak „guru”, chociaż co mnie cieszy jest też krytyczna. Ale wczoraj pisząc wyraziła jakiś wewnętrzny ból, krzyk – w którym ja odczytałem taką wewnętrzną bezradność kobiety, młodej, dojrzewającej, która nie wie co robić, kiedy w jakiejkolwiek relacji ktoś nas rani, działa w kierunku poniżenia, pokazania swojej wyższości. A od tego bólu się zaczyna, bo wszystko co dobre zaczyna się od cierpienia…

 

Postanowiłem odpisać jej tutaj. Bo temat moim zdaniem dotyczy większości osób tu zaglądających.

Czytaj dalej ...


czwartek 12 luty 2015

Twarda sztuka – czyli jakie kobiety rajcują facetów najbardziej…

 czwartek 12 luty 2015 - 10:09:34 - CET | Glosator

Drogie Panie, moja praca polega na tym, że muszę czekać. W chwilach czekania by nie marnować czasu robię wiele rzeczy – czytam, piszę, analizuję. Dlatego udało mi się przez wiele miesięcy zacząć pisać wiele tekstów, które pisałem na raty. Po parę zdań dziennie, w przerwach pomiędzy jedną sprawą a drugą. Od wielu lat w wielu firmach zajmuję się sprawami, które wymagają dobrej znajomości natury ludzkiej. Bez tej wiedzy o człowieku, o tym jak działa, funkcjonuje, jak podejmuje decyzje, nie byłbym tu, gdzie jestem. Może dlatego pracując często zmieniam pracę i rzadko jestem w stanie usiedzieć na jednym miejscu. Pocieszające jest to, że zbliżam się nieubłaganie do chwili, kiedy z racji wieku, wiedzy i posiadanego  doświadczenia powinienem wybierać się już na swoje, czyli założyć firmę. Na pewno jednym z profili działalności mojej potencjalnej firmy będą szkolenia i tak się zastanawiam od pewnego czasu, czy nie zająć się szkoleniem kobiet, by stawały się "rasowymi klaczami" czyli przykuwającymi uwagę kobiecymi kobietami. To pojęcie „rasowej klaczy” – jest pojęciem, jakie sformułował jeden z moich znajomych, z którym kiedyś siedzieliśmy w lobby hotelu wielogwiazdkowego i bardzo drogiego i w pewnym momencie przykuła naszą uwagę piękna, wysoka kobieta, która szła od wind do wyjścia. Sposób ubioru, poruszania się, mowa ciała, wyraz twarzy, sposób uczesania, sposób w którym umieściła na sobie wiele akcentów, nawet jak delikatnie ukazała bieliznę – to wszystko spowodowało, że kolega powiedział: „Patrz, rasowa klacz!”. Od razu mówię – to sformułowanie w ustach mężczyzn nie ma ani grama pejoratywnego wydźwięku, no poza zazdrością, albo wyrazem niemożności, męskiej słabosci, albo jeszcze lepiej, poza odrobiną żalu. Tak, żalu, który w tym sformułowaniu jest, występuje – żalu, wyrażającego gdzieś skrywane w sobie poczucie, że pomimo tego, iż samiec czuje się panem, w środku jest to poczucie posiadanych niemocy, jakiejś słabości, gdzieś spychanego w podświadomość poczucia własnej niedoskonałości.

Czytaj dalej ...


wtorek 10 luty 2015

Co facet ma na myśli, czyli jak myśli facet i jakie przyjmuje strategie gdy ma lenia…

 wtorek 10 luty 2015 - 14:06:35 - CET | Glosator

Chwila wolnego czasu, pozwala mi na napisanie odpowiedzi na na chociaż kilka z wielu pytań, które do mnie napływają. 
Najpierw powiem, że najbardziej irytujące pytanie, jakie adresowane jest do mnie w mailach, to pytanie: „Co on miał na myśli?” albo „Co to oznacza, jeśli facet coś tam zrobił lub nie zrobił?”. 
„Czemu on po randce do mnie nie oddzwonił?” „Czemu nie odpisuje na SMSy?” – tak zaczyna się większość emaili, albo telefonów od osób, chcących znać moje zdanie. Najczęściej opowiadam, że nie czytam jeszcze w myślach facetów, tak samo jak nie czytam w myślach kobiet. Mogę z wielkim prawdopodobieństwem przewidzieć, albo po przyczynach jestem w stanie określić skutek – ale nie wiem co myśli facet albo kobieta. Chciałbym bardzo, ale nie potrafię. I tak piszę moim Czytelniczkom. Ale one wciąż piszą i pytają się co ja myślę, że on może myśleć.

Czytaj dalej ...


Idź do strony  [1] 2 3 ... 23 24 25

Kategorie aktualnościUżycie pamięci: 4,626kB