Ostatnio napisano na Forum

  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Drogie Panie, nie zastanawiałyście się czy wasz mężczyzna ma może czasami taki problem... (o Życiu) blazar 317 10 blazar
pią paź 17 2014, 20:52 
przemoc domowa a miłość (Masz problem - zapytaj) ruda1313 2796 46 koralowe
nie paź 12 2014, 09:28 
kobiety słyszą inaczej ..... (o Życiu) irys 2175 20 koralowe
nie paź 12 2014, 09:14 
nowy zwiazek po rozwodzie i strach (Pytania Pań) Marina 17999 100 benz
pią paź 10 2014, 07:43 
Bardzo niska samoocena (Pytania Pań) Eszka26 1002 4 Eszka26
śro paź 01 2014, 14:23 
Kontynuować znajomość, czy ją zakończyć? (Masz problem - zapytaj) kasiula83 2965 15 soso
nie wrz 28 2014, 21:35 
Tematów: 688 | Posty: 14484 | Odsłon: 1584784

piątek 27 grudzień 2013

Obiecanki cacacanki, czyli o honorze i dumie...

 piątek 27 grudzień 2013 - 16:43:14 - CET | Glosator

Stęskniliście się? No to posłuchajcie. To, że tu nie piszę, nie oznacza, że ludzie do mnie listów nie ślą, pytań nie zadają, nie trafiają tu na moją stronę ze swoimi pytaniami. Moje milczenie na tej stronie nic nie znaczy na mojej stronie toczy się wieczny dramat tych, którzy tu trafiają i niecierpliwi, zamiast poczytać Archiwum, zamiast wykorzystać przeglądarkę zamieszczoną na stronie piszą na email i zadają swoje pytania. Tak, od dawna nie pisałem, bo byłem przekonany, że ja tu już o wszystkim napisałem, że prawie każda osoba trafiając na tę stronę, gdy zada pytanie, znajdzie odpowiedź. No myliłem się, ale wy sami nie pomagaliście – nie zadawaliście pytań. Czasami jadąc samochodem, trafiam w takie miejsca, które zmuszają człowieka do zastanowienia się i refleksji. Jadąc do Wrocławia mijam miejscowość Jeziorsko, za którą znajduje się potężne rozlewisko o tej samej nazwie. Przy niskim poziomie wody, odsłania się dno, z tkwiącymi w nim wcześniej zatopionymi, pniami drzew. Po horyzont widać ich setki. Lubię się zatrzymać, zejść na brzeg i tak patrząc zamyślić się nad własną egzystencją. Takie chwile myślącemu mężczyźnie pozwalają na autorefleksję. Kiedyś w takim momencie zadzwoniła do mnie Przyjaciółka, która po raz kolejny odkryła, że zainwestowała uczucia w przystojnego dupka. I napisała do mnie smsa: napisz proszę o facetach, którzy coś obiecują i nie dotrzymują słowa, o facetach, którzy boją się byłych żon, z którymi mają dzieci. W sumie pomyślałem czytając wtedy tego smsa, że to, co ja piszę od wielu lat tutaj musiałbym opisać w jednym tekście, to musiałbym się znowu powtarzać i tworzyć swoistą kompilację  „the Best of” własnych tekstów. Ale...   Dobra zamiast ględzić, napiszę o słowie faceta, o obietnicach, o deklaracjach i o ich dotrzymywaniu. Tym bardziej, że chcę nagrodzić cierpliwość tych, którym obiecałem, że jeszcze napiszę. Czas dotrzymać słowa.  

Honor – tak sobie pomyślałem, że zacznę od tego słowa. Honor – słowo, o którym wiele osób słyszało, ale nie wie, co oznacza. Haftowane na sztandarach, pełno go w sejmowych kuluarach, w politycznych frazesach, wyświechtane, sponiewierane w rynsztoku ust wielu, które memlą te słowo, nie mając zielonego pojęcia, czym honor jest.Czytaj dalej ...


wtorek 12 luty 2013

Miłość to nie je bajka ale bitwa… Moja Walentynka…

 wtorek 12 luty 2013 - 11:29:57 - CET | Glosator

Nancy w jednym z wątków zadała pytanie: „czy mieliście kiedyś w życiu tak, że kochaliście prawdziwie i na zbój, ale nie wyszło i świat podzielił się na przed i po?”

Czy było tak w życiu, że kochałem na zabój ale nie wyszło?


No było tak – każdy myślę, przechodzi taką miłość, że się zakochuje a potem odkrywa, że to nie było to, że np. kochaliśmy, ale tylko my, albo kochaliśmy za mocno, albo kochaliśmy nie tę właściwą osobę ale jakąś niewłaściwą, albo… Zwykle jest to ta miłość niedojrzała, to zafascynowanie, które trwa dłużej, to zachłyśnięcie się miłością, która jest wyidealizowana. Widzisz Nancy, ja lubię tę prozę życia. I myślę, że ta Miłość przychodzi z dojrzałością. Kiedy ja patrzę wstecz – to widzę, że to dojrzewanie do dojrzałego życia trochę trwa i pewne rzeczy trzeba musieć doświadczyć. W tej takiej szczenięcej Miłości, która ogarnia wszystko by potem odkryć, że za nią zwykle chowa się ból i cierpienie, gdy opadają różowe okulary, gdy odkrywamy, że to zauroczenie jeśli jest podtrzymywane przez nasze pragnienia, leki, obawy tak naprawdę jest piękna fasada, za którą kryją się ludzkie wady, małość i często egoizm... no i jest ból, łzy czy cierpienie.

Czytaj dalej ...


środa 09 styczeń 2013

Chłopy są proste, czyli… patent jak obwinąć sobie faceta wokół palca

 środa 09 styczeń 2013 - 16:45:18 - CET | Glosator

Chłopy są proste dziewczyny, jak pantofelek. Taki prosty organizm, w którym mózg powiązany jest z jajami trochę bardziej zaawansowanym splotem nerwowym. Do mózgu podczepione są oczy, uszy, zmysł smaku, i to wszystko co tymi drogami do jego łba wpływa, powoduje, że spływa do jaj. Jaja zaś wysyłają proste zerojedynkowe sygnały, które uaktywniają odpowiednie części ciała, zmuszając samca do określonego działania. A jak każdy prosty organizm, im bardziej toto jest niedojrzałe, tym prościej je programować.


To, co napisałem kobietki, teraz musicie wryć na pałę, bo ja się kurna powtarzać nie będę.
 Wielu facetom wydaje się, że to oni polują na swoją niunię, że są takie cwane, przemyślne i że Was znają, jak pies swoją budę. A tu guzik. To wy polujecie, czasami zachowujecie się jak mimozy, chyba, że jedna z drugą jest taka głupia, żeby na te ich końskie zaloty czy tylko dla nich skomplikowane strategie się nabrać. Niestety pozwalać trzeba takim na te ich gry, bo inaczej się obrażą. 

Czytaj dalej ...


Idź do strony  [1] 2 3 ... 23 24 25

Kategorie aktualnościUżycie pamięci: 4,526kB