Ostatnio napisano na Forum

  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Argumenty mê¿czyzn kontra zdrowy rozs±dek (Pytania Pań) magnolia 169 16 apologises
pon lip 27 2015, 21:58 
Temat wałkowany od dawna (Pytania Pań) magnolia 11 0 -
 
pytanie o znikanie (Pytania Pań) rasowa_klacz 252 7 magnolia
nie lip 26 2015, 15:24 
Czego pragną kobiety? (o Nas) woman 315 14 woman
nie lip 26 2015, 15:04 
kobiety słyszą inaczej ..... (o Życiu) irys 2978 21 apologises
nie lip 26 2015, 13:11 
[ankieta] nastroje... ja, świat i myśli moje... co jest w życiu ważne? (o Życiu) koralowe 234 10 koralowe
nie lip 26 2015, 12:04 
Tematów: 712 | Posty: 14819 | Odsłon: 1812933
piątek 06 marzec 2015

Jak znaleźć w sobie siłę….? – czyli jak nie dać sobie naskoczyć!

 piątek 06 marzec 2015 - 12:17:31 - CET | Glosator

Przemożnym motywem wielu pytań kierowanych do mnie oraz rozmów jest pytanie o to, jak znaleźć siłę, która pozwala przeciwstawić się przeciwnościom, poradzić sobie z bezczelnym chamem, nie dać się zranić słowami wypowiadanymi w gniewie?

Ostatnio mam nawał listów (i to niestety ogranicza mnie mocno w pisaniu, bo mając mniej czasu, odpowiadam w miarę możliwości a to uszczupla moją aktywność), w których powtarza się ten sam motyw. Piszą do mnie najczęściej młode, atrakcyjne kobiety, które są ranione przez byle palantów. Ciągle pytają o to samo – co mam robić? Czemu to robią? Jak mam zareagować? A ja ciągle powtarzam – to samo – nie daj się sprowokować, bądź ponad tym, śmiej się w oczy i spławiaj durnia z uśmiechem… A one co robią?  Cierpią – można to tak ogólnie napisać. Wczoraj napisała do mnie pewna 19-latka, która traktuje mnie trochę jak „guru”, chociaż co mnie cieszy jest też krytyczna. Ale wczoraj pisząc wyraziła jakiś wewnętrzny ból, krzyk – w którym ja odczytałem taką wewnętrzną bezradność kobiety, młodej, dojrzewającej, która nie wie co robić, kiedy w jakiejkolwiek relacji ktoś nas rani, działa w kierunku poniżenia, pokazania swojej wyższości. A od tego bólu się zaczyna, bo wszystko co dobre zaczyna się od cierpienia…

 

Postanowiłem odpisać jej tutaj. Bo temat moim zdaniem dotyczy większości osób tu zaglądających.

[ Read the rest ... ]
czwartek 12 luty 2015

Twarda sztuka – czyli jakie kobiety rajcują facetów najbardziej…

 czwartek 12 luty 2015 - 10:05:05 - CET | Glosator

Drogie Panie, moja praca polega na tym, że muszę czekać. W chwilach czekania by nie marnować czasu robię wiele rzeczy – czytam, piszę, analizuję. Dlatego udało mi się przez wiele miesięcy zacząć pisać wiele tekstów, które pisałem na raty. Po parę zdań dziennie, w przerwach pomiędzy jedną sprawą a drugą. Od wielu lat w wielu firmach zajmuję się sprawami, które wymagają dobrej znajomości natury ludzkiej. Bez tej wiedzy o człowieku, o tym jak działa, funkcjonuje, jak podejmuje decyzje, nie byłbym tu, gdzie jestem. Może dlatego pracując często zmieniam pracę i rzadko jestem w stanie usiedzieć na jednym miejscu. Pocieszające jest to, że zbliżam się nieubłaganie do chwili, kiedy z racji wieku, wiedzy i posiadanego  doświadczenia powinienem wybierać się już na swoje, czyli założyć firmę. Na pewno jednym z profili działalności mojej potencjalnej firmy będą szkolenia i tak się zastanawiam od pewnego czasu, czy nie zająć się szkoleniem kobiet, by stawały się "rasowymi klaczami" czyli przykuwającymi uwagę kobiecymi kobietami. To pojęcie „rasowej klaczy” – jest pojęciem, jakie sformułował jeden z moich znajomych, z którym kiedyś siedzieliśmy w lobby hotelu wielogwiazdkowego i bardzo drogiego i w pewnym momencie przykuła naszą uwagę piękna, wysoka kobieta, która szła od wind do wyjścia. Sposób ubioru, poruszania się, mowa ciała, wyraz twarzy, sposób uczesania, sposób w którym umieściła na sobie wiele akcentów, nawet jak delikatnie ukazała bieliznę – to wszystko spowodowało, że kolega powiedział: „Patrz, rasowa klacz!”. Od razu mówię – to sformułowanie w ustach mężczyzn nie ma ani grama pejoratywnego wydźwięku, no poza zazdrością, albo wyrazem niemożności, męskiej słabosci, albo jeszcze lepiej, poza odrobiną żalu. Tak, żalu, który w tym sformułowaniu jest, występuje – żalu, wyrażającego gdzieś skrywane w sobie poczucie, że pomimo tego, iż samiec czuje się panem, w środku jest to poczucie posiadanych niemocy, jakiejś słabości, gdzieś spychanego w podświadomość poczucia własnej niedoskonałości.

[ Read the rest ... ]
wtorek 10 luty 2015

Co facet ma na myśli, czyli jak myśli facet i jakie przyjmuje strategie gdy ma lenia…

 wtorek 10 luty 2015 - 14:02:06 - CET | Glosator

Chwila wolnego czasu, pozwala mi na napisanie odpowiedzi na na chociaż kilka z wielu pytań, które do mnie napływają. 
Najpierw powiem, że najbardziej irytujące pytanie, jakie adresowane jest do mnie w mailach, to pytanie: „Co on miał na myśli?” albo „Co to oznacza, jeśli facet coś tam zrobił lub nie zrobił?”. 
„Czemu on po randce do mnie nie oddzwonił?” „Czemu nie odpisuje na SMSy?” – tak zaczyna się większość emaili, albo telefonów od osób, chcących znać moje zdanie. Najczęściej opowiadam, że nie czytam jeszcze w myślach facetów, tak samo jak nie czytam w myślach kobiet. Mogę z wielkim prawdopodobieństwem przewidzieć, albo po przyczynach jestem w stanie określić skutek – ale nie wiem co myśli facet albo kobieta. Chciałbym bardzo, ale nie potrafię. I tak piszę moim Czytelniczkom. Ale one wciąż piszą i pytają się co ja myślę, że on może myśleć.

[ Read the rest ... ]
Idź do strony  [1] 2 3 ... 23 24 25

Kategorie aktualności

Użycie pamięci: 4,632kB